Roboty to dość kontrowersyjna sprawa. Jedni uważają, że są one bardzo potrzebne w życiu i w dobie rozwijającej się technologii warto inwestować wiedzę i pieniądze w rozwój robotów. Inni natomiast twierdzą, że roboty to nie jest dobry pomysł, gdyż zastąpią człowieka, który stanie się zbędny. Jak to jest?

Plusy

Roboty mogą wykonywać za człowieka pracę, tym bardziej tą najcięższą. Mogą opiekować się dziećmi, a nawet sprzątać czy wyprowadzać psa na spacer. Kto by nie chciał mieć takiego „darmowego” pracownika, którego nie dość, że nie trzeba karmić, to jeszcze nie trzeba mu wypłacać wynagrodzenia? Myślę, że większość z nas, jednak nic nie jest takie proste jak to wygląda.

Minusy

Świat robotyki z roku na rok postępuje i technologie rozwijają się. Istnieją duże obawy, że roboty zastąpią pracę człowieka. Człowiek zwyczajnie nie będzie już potrzebny, będą miały miejsce masowe zwolnienia z pracy, gdyż robot wykona tą pracę szybciej, sprawniej i za darmo. W ten sposób populacja na całym świecie zdecydowanie zmniejszy się.

5970254789_cb92742d19_z